Zelená vlna Českého rozhlasu zná (i) díky VARS lepší cestu

 Nejlepší domácí rozhlasové dopravní zpravodajství, Zelená vlna na stanici Radiožurnál, přijímá při nepřetržitém provozu v průměru jeden telefonát od řidiče-zpravodaje každé necelé dvě minuty. Aby mohli redaktoři pořady tyto informace smysluplně zpracovávat a dávat je do kontextu s ostatními aktuálními dopravními informacemi z celé České republiky, vyvinul VARS pro Český rozhlas speciální aplikaci, ve které se všechny informace setkávají na jednom místě a připravují pro živé vysílání.

"Pro call centrum Nové Zelené vlny jsme vytvořili aplikaci, s jejíž pomocí redaktoři Radiožurnálu připravují své živé zpravodajské vstupy o aktuální dopravní situaci. Redaktoři mají díky naší aplikaci plošný přehled o aktuální dopravní situaci v celé republice a mohou si tak ze seznamu aktuálních dopravních událostí vybírat ty, které považují za nejdůležitější. Ve stejné aplikaci také pro potřeby vysílání připravují úryvky ze zaznamenaných telefonických hlášení řidičů-zpravodajů. Každý živý zpravodajský vstup Nové Zelené vlny tak vniká v rámci jediné aplikace rychle a přehledně, což je důležité zejména v časech dopravních špiček, kdy se relace vysílá každých 15 minut a je potřeba průběžně reagovat na změny dopravní situace v celé zemi," říká Tomáš Miniberger, CEO VARS BRNO.

Radiožurnál bude díky Nové zelené vlně vysílat více dopravních informací: standardně každých 30 minut, ráno každých 15 minut a samozřejmě v případě mimořádných dopravních událostí. Od 18. listopadu bude Radiožurnál vysílat Zelenou vlnu každou čtvrthodinu také v dopravních špičkách v pátek a neděli od 15:00 do 19:00.


3031

Foto callcentra Radiožurnálu: Khalil Baalbaki


Autor: PR tým VARS BRNO a.s.

pr@vars.cz