VARS BRNO | O nás

Jsme inovativní IT společnost zaměřující se na pokročilé systémy pro oblast dopravy. Naše řešení stojí na vlastním know-how a technologiích, které vyvíjíme víc jak 25 let.

Jsme lídři, kteří stále přicházejí s novými řešeními na trhu. Neplníme jen přání našich zákazníků, aktivně pro ně navrhujeme inovace, které jim pomáhají v efektivní správě dopravní infrastruktury a řízení dopravy. Společně s našimi klienty, partnery i vědeckými institucemi posouváme svět řízení dopravy dál. Směrem k autonomnímu rozhodování, maximální efektivitě a tím i k udržitelnosti.

Jádro našeho týmu tvoří několik desítek profesionálů – oborových IT specialistů, kteří pracují na vývoji nových řešení a konkrétních produktů pro naše zákazníky. Zároveň se staráme o klienty stávající – našim produktům poskytujeme 24/7 podporu.

Historie VARS BRNO

Chytré systémy pro řízení dopravy a hospodaření s dopravní infrastrukturou vyvíjíme už víc jak čtvrstoletí – od roku 1994. Díky týmu odborníků, zázemí a vizi se VARS BRNO vypracoval mezi středoevropskou špičku ve svém oboru.

Od roku 2014 je VARS BRNO součástí jedné z nejvýznamnějších nadnárodních skupin na světě – VINCI ENERGIES. Ta je členem skupiny VINCI – jednoho z předních světových aktérů v oblasti výstavby a správy dopravních infrastruktur, který se specializuje zejména na zavádění, vybavování a optimalizaci energetické, dopravní a průmyslové infrastruktury a přispívá k rychlému šíření inovativních informačních a komunikačních technologií. Skupina disponuje téměř 220 tisíci zaměstnanci v 51 zemích světa a její obrat přesahuje 50 miliard EUR ročně.

Díky spojení s VINCI sdílíme know-how jedné z nejrespektovanějších globálních společností na světě. Zároveň si VARS BRNO zachovává velkou míru autonomie, tak abychom našim zákazníkům v České republice, na Slovensku a ve středoevropském regionu dokázali poskytovat produkty a služby na míru.

Vedení firmy

Ing. Tomáš Miniberger

generální ředitel a předseda představenstva

Tomáš Miniberger vystudoval obor konstrukce a dopravní stavby na Vysokém učení technickém v Brně. V roce 1995 založil VARS BRNO. Ve společnosti zastává pozici generálního ředitele a předsedy představenstva.

Ing. David Novák

technický ředitel a člen představenstva

David Novák vystudoval informatiku na Vysokém učení technickém v Brně. Do VARS BRNO nastoupil v roce 1997. Pod jeho vedením vznikl specializovaný vývojový tým, který se podílel na klíčových projektech společnosti.

Ondřej Pokorný

obchodní ředitel a člen představenstva

Ondřej Pokorný se už během studia na strojní fakultě VUT intenzivně věnoval informačním technologiím. Do VARS nastoupil v roce 1999 jako obchodní manažer, později se začal specializovat na oblast telematiky. Od roku 2013 vedl divizi ITS, nyní působí jako ředitel celého obchodního týmu.

RNDr. Marie Filakovská

ředitelka divize Hospodaření s pozemními
komunikacemi a GIS

Ing. Petr Mandelík

finanční ředitel

Ing. Radim Kostrhoun

ředitel realizace zakázek

Eric Phillippe Dévigne

předseda dozorčí rady

Henri Séraphin Joseph Pasquier

člen dozorčí rady

Ing. Ladislav Urban

člen dozorčí rady

Partneři VARS BRNO