VARS BRNO | PF 2024

Ať jste toto přání otevřeli v adventním času roku 2023, nebo mnohem později, kdy jste vzali do rukou láhev vína s QR kódem, který Vás sem dovedl, rádi bychom Vám jménem celého týmu VARS BRNO popřáli, ať jste co nejspokojenější v pracovním i osobním životě. Ano, přejeme si to vždy na Vánoce, dobrých příležitostí ale není nikdy dost. Ta, kdy si otevřete skvělé víno, je nepochybně jedna z nich.

Na výběru vín pro naše partnery a přátele si vždy dáváme velmi záležet. I proto jsme pro Vás letos připravili tuto stránku, kde se o víně, které jste o nás dostali, dozvíte vše potřebné včetně vhodného párování s pokrmy. Než se ale pustíte do ochutnávání, rádi bychom Vám vysvětlili symboliku našeho letošního výběru.

VARS BRNO je hrdá brněnská firma, která už téměř třicet let žije inovacemi v IT. Větší část naší historie se zaměřujeme na tvorbu efektivních řešení pro řízení dopravy, správu dopravní infrastuktury a její projektování. Naše zkušenosti, schopnosti, know-how, kontakty a reference již téměř před deseti roky zaujaly skupinu VINCI Energies, jejíž hrdou součástí jsme se v roce 2014 stali. Ano, v roce 2024 to bude už deset let.

I toto výročí jsme si proto chtěli symbolicky připomenout propojením kořenů obou společností. A kde toto propojení najít lépe, než ve víně? V letošním roce jsme se proto rozhodli vytvořit výběr vín, která budou pocházet na jednu stranu z naší domoviny – jižní Moravy, na druhou stranu z domoviny VINCI Energies – Francie. Ať Vám Ježíšek nadělil kterékoliv z našich vín, jistí si můžete být, že reprezentují vše, na čem stojí i základy naší společnosti – tradici, kreativitu, odvahu experimentovat a poctivou práci.

Přejeme Vám, ať si Vaše víno vychutnáte. A ať jste při tom s Vašimi přáteli nebo nejbližšími, tak jak to je na Vánoce a jak by to mělo být i po celý rok.

Váš tým VARS BRNO

Víno od vinařství Fontaine du Clos je suché červené víno z roku 2021, pocházející z oblasti Cotes du Rhone. Toto lahodné víno je vyrobeno z odrůd Grenache a Syrah, což mu dává bohatou a plnou chuť. Skvěle doplňuje červené maso, zejména grilované pokrmy, a výrazné sýry. Doporučujeme servírovat při teplotě 16-18°C pro optimální chuťový zážitek.

 

Víno Aura od vinařství Fontaine du Clos je suché červené víno z roku 2021, pocházející z oblasti Vin de Pays du Vaucluse. Toto unikátní víno je směsí odrůd Caladoc, Marselan a Merlot, což mu dodává bohatou a harmonickou chuť. S obsahem alkoholu 14 % má výrazné aroma a jemné tříslovinové nuance. Skvěle doplňuje maso s omáčkou, zejména hovězí pokrmy a lazaně, a výrazné sýry. Doporučujeme servírovat při teplotě 16-18°C pro optimální chuťový zážitek.

Víno Reflets de l’Ame z vinařství Fontaine du Clos je suché červené víno z roku 2021, pocházející z oblasti Vacqueyras. Toto elegantní víno kombinuje odrůdy Grenache, Syrah a Mouverdre, vytvářející bohatou a komplexní chuť. S obsahem alkoholu 14 % nabízí výrazné aroma a plnou chuť, která vynikne při párování se zvěřinou, grilovaným hovězím masem, kořeněnými pokrmy a výraznými sýry. Doporučujeme servírovat při teplotě 16-18°C pro optimální chuťový zážitek.

Vinařství Osička | pozdní sběr

Charakter tohoto vína formoval ideální poměr cukrů a kyselin při sběru, chladná macerace slupek v moštu a delší kontakt vína s kvasnicemi. Příjemné krémové víno vás oslní tóny chutě hruškového koláče, mandlí a žlutého melounu.

O Zbyňku Osičkovi

Zbyňka známe osobně. Stejně dobře jako jeho vína. Mladý vinař, který dokáže dělat skvělá svěží a moderní vína s úctou k tradici. K révě přistupuje šetrně, na hrozny nespěchá. A baví ho experimetnovat. Se jménem Osička se ve Velkých Bílovicích potkáte na rohu každého sklípku, signifikatním prvkem Zbyňka se tak stal motiv inspirovaný jeho přezdívkou – osmička.

Vinařství Osička | výběr z hroznů

Podzimní ranní mlhy v kombinaci s odpoledním sluncem vytvořily ideální podmínky pro vznik tohoto jedinečného vína. Vyrobeno je z botrytických hroznů (hroznů sbíraných se vzácnou a ušlechtilou plísní Botrytis cinerea). Jedna třetina navíc ležela na sudu a dodává vínu lehoučký nádech vanilky. Inspirovat vás budou chutě a vůně medu, medové plástve, kandovaného ovoce a broskve.

O Zbyňku Osičkovi

Zbyňka známe osobně. Stejně dobře jako jeho vína. Mladý vinař, který dokáže dělat skvělá svěží a moderní vína s úctou k tradici. K révě přistupuje šetrně, na hrozny nespěchá. A baví ho experimetnovat. Se jménem Osička se ve Velkých Bílovicích potkáte na rohu každého sklípku, signifikatním prvkem Zbyňka se tak stal motiv inspirovaný jeho přezdívkou – osmička.