VARS BRNO vystoupí na Silniční konferenci

Silniční konference 2013 je již 21. ročníkem největší dopravně oborové odborné akce v České republice. Pravidelně se jí účastní bezmála tisícovka účastníků z řad státní správy i samosprávy, vědeckého, akademického i komerčního sektoru. Pořadatel, Česká silniční společnost, letos pozval účastníky do Hradce Králové, kde se konference uskuteční 23. a 24. října 2013 v kongresovém centru Aldis.

Mezi přednášejícími nebude chybět technický ředitel VARS BRNO  David Novák, jehož příspěvek s názvem „Zpracování a využití dat z měření proměnných parametrů vozovek“ zazní v sekci „Bezpečnost silničního provozu a další aktuální otázky silničního hospodářství“.

David Novák účastníkům konference představí speciální diagnostické vozidlo Aran, jediné svého druhu v ČR, které letos měřilo proměnné parametry na dálnicích a rychlostních komunikací pro Ředitelství silnic a dálnic v rozsahu 3 800 km. Výsledky z měření poskytují správci informace o stavu a provozní způsobilosti komunikací. Na základě vyhodnocení proměnných parametrů je možné efektivněji přistupovat  například k případným opravám, rekonstrukcím či reklamacím.

Téma je určeno především všem správcům pozemních komunikací, na úrovni místní, krajské i celostátní.

Srdečně Vás zveme na přednášku Davida Nováka i na celou Silniční konferenci 2013.

Autor: PR tým VARS BRNO a.s.