VARS BRNO představí systém pro hospodaření s letištní plochou na SAFETY KONFERENCI

Na Letišti Václava Havla proběhne dne 20.11.2014 osmý ročník Safety konference o provozní bezpečnosti letišť a společnost VARS BRNO zde představí systém pro evidenci závad a prohlídek na letištních plochách, který byl implementován na Letišti Václava Havla.

VARS BRNO na konci září úspěšně předal systém pro evidenci provedených prohlídek a nalezených poruch na vzletových a přistávacích drahách Letiště Václava Havla. Tento systém významně napomůže k nastavení a sjednocení procesů spojených s údržbou letištních ploch. Na tuto etapu bude navazovat nasazení multifunkčního vozidla, které podrobí povrchové vlastnosti letištní plochy důkladné analýze a zjistí poruchy a nerovnosti se submilimetrovou přesností. Výsledky budou podkladem pro stanovení plánu oprav a údržby s ohledem na minimalizaci časových a finančních nároků díky včasné detekci poruch.
Dodaný systém a další navazující činnosti v rámci realizace dodávky systému pro hospodaření s povrchem letištních ploch na Letišti Václava Havla budou prezentovány v rámci bloku IV – Údržba ploch.

Autor: PR tým VARS BRNO a.s.
pr@vars.cz