CAD

Transoft ParkCAD

Software řeší velmi důležitý problém návrhu parkovišť.

Během několika klepnutí myší lze navrhnout jakékoliv parkoviště, které se může dále interaktivně upravovat. Navíc, řeší celkový design stavby a rovněž maximální využití plochy parkoviště ve smyslu počtu parkovacích míst. Přímo v programu je implementována norma ČSN 73 6056 - Odstavné a parkovací plochy silničních vozidel.

Duben 2010 - byla vydána nová verze produktu ParkCAD 4.0

V přílohách tohoto článku je pro vás připravena srovnávací tabulka dosavadních verzí ParkCAD. Je tak k dispozici přehledný matriál srovnávající funkce jednotlivých veezí včetně nejnovější ParkCAD 4.0

Výhody programu jsou následující

  • video nápovědy urychlující proces učení
  • schopnost exportovat data do Excelu či je z něho importovat
  • tvorba vlastních druhů parkovacích míst, jako třeba místa pro postižené, sanitku, taxi a podobně
  • návrh celého parkoviště pomocí několika klepnutí myši

Podporované platformy a systémové požadavky

1. Plná podpora 64bitových operačních systémů; Windows XP, Vista, Windows 7; Server 2000, Server 2003, Server 2008
2. AUTOCAD: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 (s výjimkou AutoCADu LT)
3. MicroStation: V8 XM, V8i

DEMO zdarma

Reference

Video

Stručné představení produktu

ParkCAD pro snadné navrhování parkovišť

Standardy dostupnosti

Pomocí programu ParkCAD můžete snadno vybrat, navrhovat a vyměřovat parkoviště s ohledem na zavedené normy dostupnosti. ParkCAD nabízí normy dostupnosti pro hlavní státy.

Výkonné nástroje pro návrh

Podívejte se, jak je možné vytvářet řady na parkovištích pomocí vybraných prvků či hranic pozemků.

Rozšířené nástroje pro tvorbu sestav

Prezentujte data parkovišť klientům v reálném čase pro různé konfigurace objektů a typy stání. Můžete využít množství předdefinovaných sestav dodávaných v rámci programu.

Úpravy stání

Jednoduše upravujte typy stání, přidávejte jejich číselná označení, měňte směry jízdy a přidávejte značky Stop podle zadaných parametrů projektu.

Další funkce pro úpravy

Potřebujete rozšířit parkoviště nebo použít uživatelská stání? Navrhněte si podle potřeby střední ostrůvky, upravte typy stání, přesuňte okraje parkoviště a změňte vlastnosti ostrůvků.

Funkce pro úpravy pozemku

Zjistěte, jak je možné maximalizovat prostor, který máte k dispozici pro plochu parkoviště. Toto video ukazuje, jak byly do parkoviště zahrnuty chodníky, rovnoměrně umístěny uličky a vytvořen koncový ostrůvek dle platných norem.

Vyloučení plochy z parkování

Nachází se v oblasti parkoviště budova nebo jiný nemovitý majetek? Toto video ukazuje, jak můžete snadno vyloučit stavby z parkovací plochy a následně modifikovat přilehlé řady stání.

Parkovací normy

Nejste si jistí které normy je nutné použít při projektování parkoviště? Toto video probírá parametry a možnosti norem, které vyhoví veškerým potřebám vašeho projektu.

Úpravy pozemku

Potřebujete provést změny pozemku parkoviště? Toto video ukazuje, jak je možné rozložit parkovací plochy pro následné úpravy a analýzy.

Transoft ParkCAD

Přílohy ke stažení