Společnost VARS BRNO a.s. vyvíjí integrovaný GIS systém pro společnost Lovochemie, a.s.

VARS dokazuje již řadu let, že patří mezi špičky nejen v oblasti dopravní telematiky a hospodaření s pozemními komunikacemi, ale s úspěchem dodává také systémy založené na GIS a CAD řešeních.  Klíčovými faktory, které rozhodly v její prospěch v rámci náročného výběrového řízení pro společnost Lovochemie, a.s., byla především kvalita řešení a cena.

Realizace zakázky

Předmětem dodávky je propojení systému správy majetku, který tradičně využívá GIS, se systémem Sharepoint k technické dokumentaci. Toto řešení bude postavené na moderních trendech integrací geoprostorových dat do jednoho propojeného systému, který uchovává přesnou evidenci majetku (plochy, budovy, inženýrské sítě, technologická zařízení) a významně zrychluje přístup k požadovaným informacím. Společnost VARS BRNO je partnerem společností Microsoft i Esri a zároveň je autorizovaným vývojářem aplikací nad těmito technologiemi, které běžně používá ve svých řešeních dodávaných zákazníkům i pro vnitrofiremní informační systém


„Tato zakázka je důkazem toho, že se VARS BRNO neomezuje jen na oblast pozemních komunikací, ale své zkušenosti je schopná využít i v navazujících oblastech. Jsem překvapená, jak majetková evidence a správa majetku dopravních cest spolu souvisí a tyto zkušenosti jsme připraveni využít pro další řešení“, dodává RNDr. Marie Filakovská, ředitelka divize Hospodaření s pozemními komunikacemi spol. VARS BRNO a.s.