CAD

Liniové stavitelství - řešení pro projektování dopravních staveb

Projektování dopravních staveb se skládá z mnoha činností a částečných projekčních úloh vzájemně se prolínajících a na sebe navazujících. Společnost Bentley pro projektanty, architekty, urbanisty, dopravní inženýry, geodety, projektanty inženýrských sítí a správce dopravních staveb připravila komplexní řešení, které se nazývá Bentley PowerCivil for Czech Republic. Je to 30 letou praxí prověřená technologie pro projektování komunikací a dopravní infrastruktury v intravilánu i extravilánu, používaná úspěšně po celém světě a ve velké míře i v České republice.

V tomto bezkonkurenčním balíku najdete vše, co potřebuje profese dopravního projektanta pro návrh liniových nebo dopravních staveb od zpracování geodetického zaměření přes návrh směrového a výškového řešení až po model komunikace ve 3D a tisk výsledné výkresové dokumentace. To vše dohromady s MicroStationem v jednom balíku. Pokud již máte MicroStation nebo AutoCAD a chcete jej doplnit o rychlý a efektivní nástroj pro projektování, pořiďte si InRoads nebo jeho odlehčenou formu InRoads Site.

Obdobnou škálu produktů pro projektování dopravních staveb Bentley nabízí ve své druhé řadě aplikací označené jako MX s jedinečnou technologií záznamu zpracování projektu pomocí tzv. inputů

Bezpečnost návrhu nové komunikace a dopravních staveb, ale i stávající stav lze prověřit pomocí aplikací Transoft Solutions, které testují průjezd vozidla a jeho vlečné (obalové) křivky ve 2D i 3D. Aplikace nabízí na výběr velkou škálu silničních a speciálních vozidel dle směrnic mnoha států, včetně TP 171, používané v České republice. Optimalizaci parkovacích stání na velkých plochách za Vás provede rychlá a na použití nenáročná aplikace ParkCAD s českými předpisy pro návrh parkovišť. Jedinečný patentovaný návrh okružních křižovatek na základě obalových křivek návrhových vozidel nabízí aplikace TORUS a podobnou funkčnost nabízí i aplikace NEXUS pro návrh klasických křižovatek. Vizualizaci a animaci průjezdu vozidel v podobě filmových sekvencí pak zvládnete pomocí aplikace InVision. To vše najdete v profesionálních a vysoce produktivních aplikacích od společnosti Transoft Solutions.

Pro řešení dopravního značení můžete využít naši knihovnu dopravních značek vytvořenou pro základní CAD platformy MicroStation a AutoCAD dle aktuální vyhlášky Ministerstva dopravy.
  • Knihovna dopravních značek

Základní profesionální CAD software, který lze využít pro projektování bez specializovaných profesních aplikací.