CAD

Pozemní stavitelství a architektura

Které hlavní produkty využijete pro projektování v oblasti pozemních a průmyslových staveb?  Následující portfolio produktů je sestaveno především z aplikací firmy Bentley.

Základním produktem pro projektování budov a staveb v pozemním stavitelství nebo architektuře je 
Bentley® speedikon® Architectural a Industrial. Bentley speedikon Architectural je účinná, výkonná a integrovaná (BIM) aplikace pro projektování budov a tvorbu dokumentace nových i stávajících staveb jakýchkoliv rozměrů a složitosti, jako jsou domy, kanceláře, letiště, nemocnice a výrobní závody.
Speedikon® patří od roku 1981 k čelním evropským 2D/3D projekčním a dokumentačním systémům pro architektonické i průmyslové stavby všech velikostí a složitostí. Díky inteligentnímu modelu budov a schopnostem integrace do aplikací MicroStation®, MicroStation PowerDraft® a AutoCAD® spojuje tento systém výkonnost, efektivitu a průchodnost na neporovnatelně vysoké úrovni. Na tom staví nejrůznější architektonické kanceláře a projekční oddělení na celém světě - počínaje kancelářemi o jednom pracovníkovi až po věhlasné průmyslové koncerny.

Přijďte se podívat na některý z našich seminářů, jak vyprojektovat rodinný domek nebo jinou libovolnou stavbu. Uvidíte živou ukázku, jak umí speedikon navrhnout základy, stěny, výplně otvorů, podlahy, střešní konstrukce, schodiště, jak tvoří projektovou dokumentaci, generuje podklady pro rozpočet, nebo jak umí výslednou budovu vizualizovat nebo publikovat na www.

  • Bentley speedikon Architectural

  • Bentley speedikon Industrial

Bez profesní aplikace můžete projektovat v základním profesionálním CAD systému MicroStationu nebo v jeho jednodušší podobě MicroStation PowerDraft. Běžné CAD formáty výkresů DGN, DWG, DXF  můžete prohlížet a tisknout v jednoduché aplikaci Bentley View nebo ve speciální aplikaci Bentley Navigator, která umí současně kontrolovat kolize dat.

Pokud je součástí Vašich projektů i přilehlé okolí a bavíte se návrhem HTU, výpočtem kubatur, pracujete s digitálním modelem terénu, projektujete komunikace a dopravních stavby v intravilánu nebo extravilánu, pak je pro Vás ten správný produkt Bentley PowerCivil for Country, který v sobě navíc obsahuje kompletní MicroStation nebo Bentley InRoads Site, což je odlehčená forma vlajkové lodi Bentley v oblasti projektování dopravy – aplikace InRoads.

Návaznosti a propojení s GIS systémy pokrývá aplikace Bentley Map PowerView a jeho silnější varianty Bentley Map / Bentley Map Enterprise – aplikace, které pracují s výkresy DGN a současně s negrafickými informacemi z připojených databází nebo s GIS daty jiných aplikací, jako je např. SHP formát od firmy ESRI. Kromě provázání negrafických údajů s výkresem umí zobrazovat data jako tematické vrstvy na základě prostorových nebo atributových dotazů a filtrů.