V časech dobrých i zlých: dopravniinfo.cz

Pro dnešní dobu je signifikantní, že ty nejčerstvější informace o aktuální povodňové situaci čerpají hlavní zpravodajská média ze sociálních sítí. Hlavním zdrojem zpráv je Twitter či Facebook. Reportéři, kteří tyto kanály vytěžují skrze obrazovku počítače, přinášejí novinky rychleji a  přesněji než štáby v terénu. Fotografie, které na internet umístili nenovináři, mají vyšší vypovídací hodnotu než snímky těch nejkovanějších profesionálů…
 
Jakkoli rychlé a přínosné mohou být sociální sítě, jedno nedokáží. Teď, ani nikdy v budoucnu. A to podat úplný, komplexní, naprosto spolehlivý a ověřený obrázek o situaci i na tak relativně malém území, jako je Česko. Tedy s jedinou výjimkou: Dopravní infrastrukturu České republiky od roku 2008 spolehlivě monitoruje a vyhodnocuje Národní dopravní informační centrum a o aktuální situaci on-line informuje portál Dopravniinfo.cz.

V minulých dnech portál řidičům pomáhal vypořádat se se situací po zahájení rekonstrukce dálnice D1, v posledních hodinách operátoři vyhodnocují dopravní data z oblastí postižených záplavami. Ale nejen z nich: Stovky a tisíce nejrůznějších senzorů a dalších sběračů informací poskytují nepřetržitý tok dat o kompletní české dopravní síti.
 
V časech dobrých i zlých proto pro všechny řidiče máme jedinou dobrou radu: Do svého cíle dojedete nejspolehlivěji s informacemi z www.dopravniinfo.cz.
 
Šťastnou cestu!

Autor: PR tým VARS BRNO a.s.