Společnost VARS BRNO a.s. podpořila české juniory na 43. Závodu míru

Slavnostní zahájení závodu proběhlo na litoměřickém náměstí 8. května odpoledne a po čtyři dny se národní týmy z celého světa podrobovali zkouškám čtyři sta kilometrů dlouhé trasy závodu. V sobotu se dostali také přes hranice do sousedního Německa a nedělní závěrečná etapa byla tradičně zakončena v Terezíně, kde byl boj o žluté trikoty ukončen. Letošního 43. ročníku se zúčastnilo celkem 140 jezdců z 24 zemí světa. Vůbec poprvé s představili reprezentanti Alžírska a Izraele. Samozřejmě nechyběla ani šestičlenná sestava reprezentující ČR.


Letošní závod byl mimořádně vyrovnaný a přihlížejícím tak nabídl pěkně horké chvilky. Až do poslední vteřiny závěrečné etapy nebylo rozhodnuto o vítězi. Tím se nakonec stal již po čtvrté dánský jezdec Magnus Klaris. Z českých jezdců byl nejúspěšnější Adam Ťoupalík, který se držel po celý závod kolem desáté příčky a nakonec se umístil na jedenácté pozici, což při letošních konkurenčních podmínkách není vůbec špatný výsledek.


VARS BRNO cítí odpovědnost nejen za své obchodní aktivity, ale také vůči všem, kterých se její činnost týká ať už přímo či nepřímo. Proto v rámci společenské odpovědnosti podporuje činnosti zaměřené na rozvoj mládeže, kterou je i Závod juniorů.

„Jsem hrdý na to, že máme možnost podpořit mladé sportovce v jejich kariéře. Jména těch nejúspěšnějších jezdců totiž později plní startovní listiny nejprestižnějších světových soutěží, jakou je Tour de France“, dodává Ing. Tomáš Miniberger, generální ředitel spol. VARS  BRNO a.s.

 

1671

Držitel bílého trikotu při startu do časovky

Autor: PR tým VARS BRNO a.s.

Přílohy ke stažení