VARS představí na konferenci v rámci veletrhu AMPER své řešení pro chytrá města

Až půjdete na veletrh Ampér na brněnském Výstavišti letos v březnu, určitě si přijďte poslechnout naši inovativní přednášku o tom, jak ve VARS BRNO a.s. přistupujeme k nyní tolik populárnímu tématu chytrých měst. Možná budete překvapeni.

3062Veletrh AMPER letos slaví čtvrtstoletí a očekává, že jej v průběhu čtyř výstavních dnů na brněnském Výstavišti navštíví cca 50 000 návštěvníků. Tím by se potvrdilo nejen postavení Amperu jako největšího veletrhu elektrotechniky v České republice a na Slovensku, ale s účastí více než 600 firem z cca 25 zemí celého světa i nejvýznamnější oborové události ve středoevropském měřítku.

Součástí veletrhu je i sekce nazvaná AMPER SMART CITY 2017, věnovaná cele konceptu chytrých měst, jejichž fungování je založeno na synergiích činností spojených s inteligentní energetikou, systémy inteligentních budov, systémy inteligentního řízení osvětlení, e-mobilitou a dalšími principy vedoucími k efektivnímu využití energie a zdrojů.

VARS BRNO a.s. je hlavní partnerem odborné konference Smart city v praxi

Téma chytrých měst bude také hlavní náplní již druhého ročníku odborné konference "Smart city v praxi", které je naše společnost VARS BRNO a.s. hlavním partnerem. Letos nese podtitul „Co nabízí inteligentní město občanům a průmyslu“. Program konference bude rozdělen do dvou bloků:

  • v prvním budou prezentovány zajímavé zkušenosti z oblasti inteligentních měst a možnosti financování investičních projektů, jimiž se politický koncept inteligentního města naplňuje prakticky,
  • ve druhém, odpoledním bloku, budou ukázány příklady konkrétních technologií infrastruktury chytrých měst.

3060

Více dat, více SMART?

Jedna z odpoledních prezentací bude patřit i nám. Naše společnost VARS BRNO a.s. patří k domácím průkopníkům v této oblasti. Produkt SMARTiC CITY je komplexním informačním zdrojem pro správu měst a pro zlepšení života jejich obyvatel. Jsme přesvědčeni o tom, že právě informace a jejich včasné a efektivní využívání jsou základním kamenem jakýchkoli "smart" řešení. I proto se přednáška našeho kolegy Zdeňka Pokorného jmenuje "Více dat, více SMART?". Představí možnosti, jak pro život města mnohem lépe využívat informace, které jsou ukryty v datech jeho agend i ve veřejných zdrojích a jak tyto informace srozumitelně zpřístupnit managementu města, pracovníkům města i jeho obyvatelům.

Srdečně zveme k návštěvě konference i celého veletrhu Amper, který se koná od 21. do 24. března 2017 na brněnském Výstavišti.