Dopravní informace jsou dostupné na mobilech

Ředitelství silnic a dálnic spustilo novou technologii, která řidičům zpřístupňuje dopravní informace z českých dálnic na tzv. chytrých mobilních telefonech. Řidiči prostřednictvím této aplikace naleznou ve svých mobilech informace o dopravní a meteorologické situaci. Nová služba tak řidičům umožňuje lepší orientaci v dopravě.

Aplikace pro mobilní telefony využívá data z Národního dopravního informačního centra (NDIC). Data se odsud standardně přesouvají na portál dopravniinfo.cz. „A nově se tedy stejným způsobem data z NDIC využívají i prohlížeče dostupné na běžných mobilních telefonech,“ upřesňuje generální ředitel ŘSD David Čermák.

Mobilní aplikace pomůže řidičům vyhnout se dopravním komplikacím, případně zvolit jinou trasu cesty. „Dopravní situaci na této aplikaci vyhodnocujeme v reálném čase a na konkrétní trase. Informace se tak automaticky přesouvají na internetovou i mobilní aplikaci,“ říká David Čermák.

Aktuálně jsou prostřednictvím mobilních aplikací dostupná data z českých dálnic. Záměrem ŘSD je postupné doplňování informací i z dalších kategorií českých silnic.
Aplikace funguje zdarma, bez nutnosti registrace a instalace. Použití není omezeno typem zařízení, ale typem používaného internetového prohlížeče.
Prohlížeče, na kterých aplikace funguje, jsou následující: Internet Explorer Mobile 9+, Android Browser (WebKit), Safari 5+, Google Chrome 18+, Opera Mobile 12+. Zobrazte si mobilní dopravní aplikaci již nyní: m.dopravniinfo.cz

Aplikace bude ještě několik týdnů v režimu pilotního provozu. Během této doby je nutné identifikovat všechny nedostatky a případné nepřesnosti.

Mgr. Nina Ledvinová
tisková mluvčí ŘSD
nina.ledvinova@rsd.cz